Specjalista Pediatra

lek. med. Hanna Olejniczak

Specjalistyczna Praktyka Lekarska,
60-324 Poznań

Brak zainstalowanej wtyczki FLASH.
Aby pobrać najnowszą wersję Adobe Flash Player kliknij link: Pobierz wtyczkę
ikona Kontakt z nami


telefon kontaktowy:
603 076 786

napisz do nas e-mail:
kontakt@modelarniazdrowia.pl

Nietolerancje pokarmowe


Coraz częstszą przyczyną chronicznych, nawracających problemów zdrowotnych jest ukryta nadwrażliwość pokarmowa, zwana powszechnie nietolerancją pokarmową.

U podłoża opisywanych reakcji leży wytworzenie swoistych przeciwciał IgG i IgA względem niektórych pokarmów. Reakcja opóźniona oznacza, że czas, jaki upływa pomiędzy spożyciem alergizującego pokarmu, a wystąpieniem objawów wynosić może od 8-96 godzin. Z uwagi na opóźnienie reakcji samodzielna identyfikacja uczulających pokarmów przez pacjenta jest praktycznie niemożliwa. Przyczyną opisywanych nadwrażliwości pokarmowych jest uszkodzenie bariery jelitowej. W konsekwencji niewystarczająco rozłożone cząstki pokarmowe przenikają do krwioobiegu i aktywują odpowiedź immunologiczną i rozwój stanu zapalnego w organizmie.

Objawy utajonej nadwrażliwości pokarmowej mogą być różne:

- dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia, biegunki, mdłości, reflux żołądkowo-jelitowy)

- zespół metaboliczny (nadwaga, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze)

- zmiany skórne (AZS, trądzik, łuszczyca, świąd skóry, pokrzywka)

- zaburzenia nastroju, depresja

- zespół chronicznego zmęczenia

- anemia

- nasilanie stanu zapalnego w chorobach autoimmunologicznych (nieswoiste zapalenia jelit, RZS, stwardnienie rozsiane, celiakia)

- zaburzenia ze spectrum autyzmu

- ADHD

- migreny

- fibromialgia

Dostępne na polskim rynku testy oznaczają tylko nadwrażliwość IgG-zależną. Tymczasem za niepożądane reakcje na pokarmy równie często odpowiadać mogą przeciwciała IgA ! Pełna diagnostyka opóźnionych reakcji pokarmowych powinna obejmować badanie przeciwciał IgA i IgG zależnych.

Test FoodScan (USBiotek) jest unikatowym badaniem umożliwiającym pełną diagnostykę utajonych reakcji na pokarmy (panele na 96 i 112 składników pokarmowych)

Badanie mikroflory jelitowej MikroFloraScan i MikroFloraScan PLUS to kompleksowa ocena wybranych bakterii i grzybów w przewodzie pokarmowym pacjenta oraz ocena parametrów stanu zapalnego w przewodzie pokarmowym. Na podstawie wyników tego badania opracowuje się skuteczną i efektywną terapię pro i prebiotyczną.

Konsultacje i badania wykonuję w Centrum Medycznym

rejestracja tel.61 833 86 94, 61 890 83 44 www.vitaimmun.pl

ikona Strona główna ikona Nasza oferta ikona Wydarzenia FB ikona Aktualności ikona Kontakt z nami

Gabinet prywatny, Lek. med. Hanna Olejniczak - Specjalista pediatra POZNAŃ, homeopata Poznań - pediatria Poznań, nietolerancje pokarmowe, leczenie chorób pasożytniczych w Poznaniu, homeopatia...

Realizacja: Dpl Agency
Obsługa marketingowa: Borbis Media